• youtube
 • צור קשר
  • מותאם לפיירפוקס ולכרום*
  • מותאם לעיוורי צבעים
  • מותאם לכבדי ראייה
  • תצוגה רגילה
  • תפריט קיצורי מקלדתAlt + Shift + 0
  • הפסק תנועתיות באתר
  • להגדלת פונטים לחץ על מקשים
  • Ctrl + להגדלה
  • Ctrl - להקטנה
  • Ctrl 0 לאיפוס
  • אפס לברירת מחדל
חתול בצבע כתום ישן בערסל

כל מה שרצית לדעת על חתולים ולא היה לך את מי לשאול...

1. חתולים מבלים בממוצע שני שלישים מהיום שלהם בשינה. משמעות הדבר היא שחתול בן 9 שנים היה ער למשך 3 שנים בלבד מחייו
2. בניגוד לכלבים, לחתולים אין כל אהבה למתוק. מדענים מאמינים שהדבר נובע ממוטציה בקולטן טעם מרכזי בגופם
3. המונח הטכני של כדור פרווה בחתולים הינו "ביזואר" שמשמעותו היא גוש במעיים
4. חתול בדרך כלל לא יכול לרדת במורד עץ כשראשו מוביל אותו מטה, פשוט משום שציפורניו מעוגלות בכיוון הלא נכון.
5. במהלך תקופת האינקוויזיציה הספרדית, האפיפיור אינוקנטיוס השמיני דן חתולים כמרושעים וציווה לשרוף אלפים מהם. למרבה הצער, ההרג הנרחב של החתולים הוביל להתפוצצות אוכלוסין של עכברושים, שהחריף את ההשפעות של המגיפה השחורה.
6. חשבתם פעם כיצד חתולים מסוגלים לשרוד נפילות של מעל 20 מטרים? הדבר אפשרי בעיקר בזכות "רלפקס היישור" שלהם. העיניים ואיברי האיזון בתוך האוזן הפנימית מורה להם היכן גופם מצוי ביחס לאדמה, כך שהחתול יכול לנחות על רגליו. אפילו חתולים בלי זנב ניחנים ביכולת הזו.
בכל מקרה של נפילה מגובה, גם אם החתול נראה בסדר, לרוץ לווטרינר.
7. החתול מתחכך בכם או באורחים? הוא עושה זאת לא רק להביע חיבה, אלא גם כדי לסמן את הטריטוריה שלו בעזרת בלוטות הריח שמסביב לפניו. איזור הזנב וכפות הרגליים גם כן נושאים את ריחו של החתול.
8. ראייתו של החתול היא גם טובה יותר וגם גרועה יותר משל בני האדם. היא טובה יותר בגלל שחתולים יכולים לראות באור עמום יותר והם בעלי ראייה היקפית יותר. והיא גרועה יותר בגלל שהם לא מבחינים בצבעים טוב כמו בני האדם. מדענים סבורים שדשא נראה כאדום בעיני חתולים
9. החתול הקומי המפורסם ביותר הינו כנראה החתול צ'שייר בספרו של לואיס קרול- עליסה בארץ הפלאות. עם יכולתו להיעלם, הדמות המסתורית הזו מגלמת את הקסם והכישוף הקשור היסטורית לחתולים.  
10. האזניים של החתול הם ללא ספק איברים משוכללים ביותר. לחתולים יש 32 שרירים ששולטים באוזן החיצונית (לבני האדם יש רק 6 ) ובנוסף, חתול יכול לסובב את אוזניו 180 מעלות באופן עצמאי.
11. ליבו של החתול פועם כמעט פי שתיים מהר יותר משל בני האדם, 110-140 פעימות בדקה.
12. לחתולים אין נקבוביות הזעה בגופם כמו בני האדם, במקום הם מזיעים רק דרך כפות רגליהם.
13. לחתולים בוגרים יש 30 שיניים בפה. לחתלתולים יש כ- 26 שיניים זמניות, שהם מאבדים כשהם בערך בני 6 חודשים.
14. חתולים אוהבים לאכול דשא
15. לחתולים יש עפעף שלישי!
16. השפם של החתול משמש עבורו כמודד פתחים, על ידי הכנסת ראשו למרווח, מודד החתול אם הוא יכול לעבור דרכו או שהוא צר מידי עבורו.
17. חתול מגרגר ללא קשר אם הוא שואף או נושף. זה לא קל... נסו בעצמכם
18. לחתולים יש 5 בהונות בכפות הרגליים הקדמיות, אבל רק 4 בהונות בכפות הרגליים האחוריות , למעט חתולים הנושאים גן לציפורניים נוספות. אלה לעתים קרובות מכונים חתולי "המינגווי" ע"ש הסופר המפורסם שגידל כאלה חתולים.
17. חתולים בשלושה צבעים (טרי-קולור) הם כמעט תמיד נקבות
18. חתול נופל תמיד יתקן את עצמו בסדר הנכון: ראשית הראש יסתובב, אח"כ עמוד השדרה, ורגליו האחוריות יתיישרו ואז החתול יקשת את גבו בכדי להפחית את השפעת הנחיתה.
19. בכדי למנוע מהחתול שלך לשרוט את הרהיטים, תן לו לוח גירוד איכותי. עדיין שורט? נסה למרוח ריח לימון או תפוז באיזור. רוב חתולים שונאים את הריחות הללו. 
20. חתולים הם עיוורי צבעים באופן חלקי. יש להם את אותה עיוורות צבעי אדום/ירוק שיש לבני האדם (אדום נראה כירוק וירוק נראה כאדום או גוונים שלהם)
21. האם אי פעם ניסית להאכיל את חתולך במזון שהרגע יצא מהמקרר? רב החתולים מעדיפים את מזונם בטמפרטורת החדר, ויסרבו בהחלט לכל מזון אשר הינו קר מידי או חם מידי.
22. לחתולים יש חוש טעם חלש מאוד, יש להם רק 473 בלוטות טעם, בעוד שלבני האדם יש 9,000 . עם זאת, הם יותר אניני טעם מבני אדם בגלל חוש הריח המפותח אשר משתתף בחוויה הסנסורית באופן משמעותי.
23. לחתולים יש ראיית לילה חזקה המאפשרת להם לראות בדרגת אור הנמוכה פי 6 מזו אשר לה בן אדם זקוק בכדי לראות. הדבר מתאפשר באמצעות מבנה אנטומי ייחודי בעין הפועל כמו מחזיר אור ושמכונה "טפטום לוצידום" – זה מה שרואים כשמאירים על העיניים של חתול בלילה ורואים שני "פנסים" אדומים בעין
24. חתולים לבנים עם עיניים כחולות לעיתים קרובות נולדים חרשים
25. למשפחות שמחזיקים חתולים בבית ובחוץ, אין דבר נוח יותר מדלת בע"ח. יודעים מי הגה את הרעיון? מלך כוח המשיכה- סר ניוטון אייזיק! לפי מעשיות רבות שעוברות במהלך השנים, ניוטון עשה ניסויים עם אור בחדר חשוך ואחד מחתוליו האהובים ביותר (ששמו היה כנראה "ספיטהד") כל הזמן פתח את הדלת והפריע לניסוי. בכדי להמשיך בעבודתו ללא פגע ולאפשר לחתול לשוטט חופשי, הוא חתך חור קטן בדלת וכיסה אותו בבד. זה התפתח למה שהיום ידוע כ"דלת בע"ח", המתאימה גם לחתולים וגם לכלבים.
26. חתולים ביתיים אוהבים לשחק. הדבר נכון בעיקר לגבי חתלתולים שאוהבים לרדוף אחרי צעצועים ולהתקוטט ביניהם. משחקי קרבות בין חתלתולים יכולים להוות דרך עבורם לתרגל וללמוד כישורי ציד.
27. לחתולים יש שמיעה מצוינת וגם חוש ריח חזק