• צור קשר
  • מותאם לפיירפוקס ולכרום*
  • מותאם לעיוורי צבעים
  • מותאם לכבדי ראייה
  • תצוגה רגילה
  • תפריט קיצורי מקלדתAlt + Shift + 0
  • הפסק תנועתיות באתר
  • להגדלת פונטים לחץ על מקשים
  • Ctrl + להגדלה
  • Ctrl - להקטנה
  • Ctrl 0 לאיפוס
  • אפס לברירת מחדל
ילדה בחולצה כחולה מחבקת חתול

יום העצמאות הוא יום מלא חגיגות, משפחה, חברים, זיקוקים והנאה עבורנו בני אדם אבל מה עם החיות שלנו? 

מבחינת החתול שלנו, יום העצמאות יכול להיות יום רעשים לא מובנים, פרידה מהמשפחה שנוסעת למסיבות ולטיולים, בלבול וסכנות.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על החתול שלכם במהלך החג.

שמרו על החתולים שלכם בבית

גם אם יש לכם חתול שרגיל כל חייו לצאת החוצה וליהנות מהחיים בגינה, הרעשים הפתאומיים והעצומים של הזיקוקים, שנשמעים לפתע ברחבי העיר, עלולים להפחיד מאוד את החתול. בנוסף, ריח השרוף משימוש בנפצים על ידי ילדים ברחבי שכונות המגורים עלול להפריע לו. חתול או כלב שנזרק לידו נפץ כזה, יעשה הכל כדי לברוח מהסכנה ועלול לרוץ רחוק ככל האפשר, להיפצע או להיעלם. בכל שנה מחדש, אחרי יום העצמאות, הרשת מוצפת בהודעות בקשה לעזרה למציאת כלבים וחתולים שנעלמו כשברחו מרעש הזיקוקים.

 זה יום שמבחינתנו מלא בשמחה והנאה, אבל אצל החיות שלנו, עלול להיות יום מלא פאניקה.

החתולים יכולים לעבור את היום הזה רגועים ונינוחים, כמו בכל יום רגיל ועבורם לא צריך להכין שום דבר מיוחד למעט לאפשר להם להיות קרובים אליכם כמקור ביטחון ורוגע. 

פקחו עין

אם אתם מארחים אצלכם חברים ומשפחה לחגיגת העצמאות, שימו לב כשהדלת נפתחת בכל פעם, כדי שהחתול לא יברח בבהלה.

עדכנו את התגים שעל החתול

זו הזדמנות טובה לוודא שהפרטים על התג מעודכנים. אם החתול שלכם רגיל לצאת החוצה באופן קבוע, זה בסדר גמור, רק תבדקו שמספר הטלפון שמופיע על התג, הוא מספר הטלפון הנכון והמעודכן שלכם.

ארגנו חדר בטוח ורגוע

אם אתם מארחים אצלכם או שאתם מתכננים לנסוע במהלך החג, ארגנו חדר בטוח בבית עבור החתול, כך שיוכל לבחור להיכנס אליו אם ירצה. בחדר זה, כדאי לארגן מקומות מסתור בטוחים וכל מה שהחתול צריך, כמו אוכל, מים וארגז צרכים. במיוחד כדאי להכין חדר כזה, אם החתול שלכם ידוע כחתול שחושש מאנשים חדשים ואתם מארחים אצלכם לחג. רצוי מדי פעם להיכנס לחדר, כדי לבדוק מה שלום החתול ואיך הוא מסתדר. בחלק מהבתים נוהגים להשתמש בפרומונים להרגעת החתול ולפעמים זה בהחלט עוזר, כדאי לדעת שרק חלק מהחתולים מגיבים לפרומונים ברוגע והאחרים עלולים אפילו להיות יותר בסטרס מבדרך כלל. בכל מקרה, לא כדאי שזו תהיה הפעם הראשונה שתנסו את הפרומונים, יחד עם כל הרעשים והאנשים מסביב, זה שינוי דרמטי מדי וזה עלול להלחיץ אותו דווקא ולא להרגיע. 

אל תשאירו את החתול לבד בבית

אם אתם יודעים שהחתול שלכם מגיב בבהלה לרעש הזיקוקים, או שהוא חולק את הבית עם כלב חרד מאוד מרעש הזיקוקים, אל תשאירו את החיות שלכם לבד בבית. תזמינו קט סיטר, או שפשוט תבקשו מאחד השכנים להיות איתם בזמן שאתם יוצאים החוצה לראות את הזיקוקים. אם תשאלו אותי אפשר לוותר על מפגן הזיקוקים המיותר ולהתרכז בכיף של היום המיוחד הזה.

הסיטו את תשומת הלב של החתול

אם אתם יודעים משנים קודמות, שהחתול שלכם מאוד נבהל מרעש הזיקוקים והחלטתם להישאר בבית, הסיטו את תשומת הלב שלו על ידי משחקים ותעסוקה מעניינת. תקפידו על שפת הגוף והטון שלכם, שיישאר מאוד טבעי ורגוע, כך תעבירו לחתול מסר שהכל בסדר גמור. 

יוטיוב כמסיח 

אתם מכירים את החתול שלכם ואם ראיתם אותו פעם צופה בסרטון ביוטיוב על חתולים, דגים או חיות אחרות, אתם בטח יודעים כמה זה מרתק מבחינתו וזה אולי הזמן, אם החתול שלכם מאוד לא רגוע, אפשר להשאיר לו סרטון כזה עובד.

אפשרו מקומות מסתור

השאירו כיסוי על המיטה שלכם, הביאו ארגז קרטון, כך הוא יוכל להסתתר בכל מיני מקומות אם ירגיש צורך בכך. אם אתם נשארים בבית לבד, סביר מאוד להניח שהחתול פשוט ירצה להיות לידכם, כי אתם גורמים לו להרגיש הכי בטוח ורגוע וזה טוב מאוד.

בלי צמידים זוהרים

אחד המוצרים הפופולאריים בחגיגות וביום העצמאות הם צמידים זוהרים שכאלה. בבקשה הרחיקו אותם מחתולים שאוהבים לכרסם גומיות וצמידים, זה יכול לסכן אותם.

תרופות

רוב החתולים מתמודדים יחסית בקלות עם הזיקוקים, האורחים והרעש, אבל שוב, אם אתם יודעים שהחתול שלכם מבוהל מאוד במצבים כאלה, התייעצו עם הוטרינר שלכם לגבי הרגעה, או פנו למטפל ברפואה משלימה לקבל פורמולה של צמחי מרפא להרגעה.

אז לסיכום, היערכות מוקדמת וכמה כללי זהירות ישמרו על החתול שלכם בטוח, ימנעו פציעות ומחלות ויאפשרו לכם יום עצמאות שמח יותר

חג עצמאות שמח

אורלי זכאי